^Powrót Na Góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Najbliższe wydarzenia

No events

Reklama

Reklama Google
Filtr
 • TWARZE INDII

  twarze indii 2015Wojciech Koć

  10 IV – 13 V 2015

  WERNISAŻ: 10.04.2015, PIĄTEK, GODZ. 19.00

  PRZYSTANEK KULTURA, PL. PIŁSUDSKIEGO 9, PIASECZNO

  Zapraszamy na wystawę fotografii podróżniczej autorstwa Wojciecha Kocia, zauroczonego Indiami fotografa, podróżnika, menadżera i przedsiębiorcę. Wystawa przedstawia zaledwie mały wycinek dorobku autora. Możemy na niej obejrzeć imponujące portrety mieszkańców Indii, świętych mędrców, przedstawicieli różnych wyznań czy też pełne słodyczy zdjęcia hinduskich dzieci .

  Jak mówi sam autor: ‘Każdy mój wyjazd do Indii, a było ich już 11, jest odkrywaniem Indii i ich mieszkańców na nowo. Indie możesz pokochać lub znienawidzić. Różnorodność kultur, wyznań, osobowości i charakterów, mnogość krajobrazów, przepych świątyń i budowli, nadają Indiom wymiar bajkowości. Mam nadzieję, że wybrane prace, prezentowane przez kilka tygodni w Przystanku Kultura przypadną Państwu do gustu . Może ktoś z Was rozbudzi w sobie pragnienie odwiedzenia Indii.” 

 • 15. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

  piaseczynska mila konstytucyjna piaseczno 2013 logoJest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na XV Piaseczyńską Milę Konstytucyjną, która odbędzie się w dniu 02.05.2015 roku tradycyjnie na Piaseczyńskim Rynku.

  Zapraszamy do zapisów na XV Edycję biegu. Opłata startowa w biegu głównym wynosi 20,00 zł dzieci 10,00 zł Start godz. 9 30

  Regulamin oraz link do zapisów znajdziecie Państwo na stronie www.mila-piaseczno.pl

  Serdecznie Zapraszamy.

 • Spacer po Piasecznie z przewodnikiem

  spacer sezon czas zacząć 2015Serdecznie zapraszam na spacer z przewodnikiem Stanisławem Hofmanem, z cyklu „JAK TO DRZEWIEJ BYWAŁO” pod tytułem „Sezon czas zacząć” w dniu 28 marca 2015 roku(sobota) .

  Zbiórka chętnych o godzinie 10 na Placu Piłsudskiego(Rynku) przed Ratuszem w Piasecznie. Spacer potrwa około dwie godziny. Impreza jest bezpłatna.

  Planowane jest przejście następującą trasą: ul. Kościelna, ul. Nadarzyńska, ul. Kniaziewicza, ul. Mickiewicza, ul. Krótka, ul. Świętojańska.

 • Zapiski amoralnego moralisty

  Wtorek Teatralny

  10.03 – godz. 20.00 – „Zapiski amoralnego moralisty”

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

  Wstęp: 15 PLN

   BANERtart amoralista 700x300 zima

  Scena Polska Rode

  Kraków Tarnów Rzeszów

   

  Zapiski amoralnego moralisty

  spektakl Mariusza Marczyka

  oparty na motywach jego powieści:

  Fetysze Izydora Bluma

       Po sukcesie Spóźnionej miłości… spotykamy się z Mariuszem Marczykiem w kolejnym spektaklu, który intryguje już samym swoim tytułem. Co ciekawego wyznał podczas terapeutycznych sesji Izydor Blum, bohater  kolejnej scenicznej opowieści? Jakie tajemnice życia  w konfrontacji z uporczywie milczącą wiedeńską terapeutką zostaną ujawnione?

       Czy kryzys w życiu dojrzałego mężczyzny zostanie przełamany? Czy Izydor Blum rzeczywiście znajduje się w niebezpieczeństwie? A może jest ofiarą paranoi? A jeżeli tak, to dlaczego w życiu bardzo bogatego człowieka odnoszącego same sukcesy pojawiły się kłopoty? Jaką rolę w tym kryzysie odegrał fetysz? Co jest tym fetyszem? Czy chodzi  część damskiej garderoby? Którą część?

      Jakie są główne dystynkcje amoralnego życia profesora chemii i bogatego biznesmena zarazem ? Co ukrywa się za jego statecznym życiem bardzo czytelnym dla środowiska, w którym przebywa na co dzień?  Ależ to intrygująca seria pytań! Intrygujący jest cały spektakl, w którym śmiech splata się z refleksją nad kondycją moralną człowieka początku XXI wieku.

     Jeśli czują Państwo niedosyt po obejrzeniu „Spóźnionej” kolejne sceniczne wcielenie Mariusza Marczyka zaskoczy i na pewno wprawi widzów w doskonały humor.


  Reklama

  Wykonawcy spektaklu:

  Mariusz Marczyk

  - autor książek poetyckich dramatów i powieści. Członek Związku Literatów Polskich i Związku Artystów Scena Polskich. Założyciel Polskiej Sceny Edukacji. Laureat wielu nagród w konkursach sztuki słowa m. in. nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra w Poznaniu.

  Jerzy Miedziński

  Aktor przez wiele lat współpracujący z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz z Teatrem im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

 • #YourTurn

  7.03 – godz. 14.00 – sala konferencyjna hotelu DeSilva

  YourTurnUl. Puławska 45

  Pierwsze takie szkolenie dla przyszłych twórców treści! Już teraz osiągnij sukces w Internecie! :)

  Harmonogram wydarzenia:


  Rozpoczynamy wykładem Matta Olecha i Piotrka Skowronka o tym jak zacząć swoją przygodę z YouTubem i sprawach mentalności. Następnie głos otrzyma Kacper, który opowie o Social Mediach (facebook, instagram, twitter itd.) po czym zrobimy krótką (do 30min) przerwę: tutaj uczestnicy będą mogli poznać swoich idoli i zamienić z nimi słowo na osobności. Drugą część wydarzenia rozpocznie Franek (z kanału Magia Uliczna) swoim występem, a następnie głos wróci do Matta, który opowie o sprawach technicznych takich jak: sprzęt, oświetlenie, dźwięk.

 • KONCERT W RAMACH XX PIASECZYŃSKIEGO ZLOTU PIOSENKI RÓŻNEJ

  7 MARCA 2015 Godz. 19.00 – Łukasz Majewski, MAREK DYJAK

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

  Bilety w cenie 30 PLN już do nabycia w kasach Centrum Kultury w Piasecznie

  BANERdyjakTRZY 700x300 zima 

  Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej to jedna z najstarszych imprez organizowanych przez Centrum Kultury w Piasecznie.

  Korzenie PZPR tkwią w zespole Parasol Poetica. W tym środowisku narodziła się idea „Świeczowisk z Parasolem” – wspólnego śpiewania w trakcie wieczornych spotkań przy świecach i gitarze. We wrześniu 2014 minęło już 20 lat od pierwszego Świeczowiska. Naturalną konsekwencją tych spotkań był pomysł zorganizowania przeglądu piosenki. Na początku miała to być piosenka autorska, jednak ze względu na wielkość tego typu przeglądów w kraju postanowiliśmy, że w Piasecznie będzie można zaprezentować wszystko, co można nazwać piosenką, oczywiście ciągle pozostając w nurcie „piosenki artystycznej”.

  Długo rozmyślaliśmy nad nazwą i po wielu dyskusjach zdecydowaliśmy się na Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej (PZPR), między innymi ze względu na intrygującą dwuznaczność w skrócie.

  Na pierwszym PZPR w jury zasiedli: Agnieszka Fatyga, której recital zakończył imprezę, Piotr Sawicki i Mirek Łączyński, który jak się później okazało na wiele lat związał się z imprezą.

 • Ladakh i Zanskar: Chadar - Lodowa droga

  24.03 – godz. 20.00 - Ladakh i Zanskar: Chadar - Lodowa droga
  Prelegent: Bartosz Malinowski, prowadzi: Tomasz Pakuła

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

  Wstęp wolny

  KP ladakh015 700x300 zimaChadar od stuleci łączy krainy Ladakh i Zanskar położone w samym sercu Himalajów Indyjskich. Podczas ośmiomiesięcznej zimy, kiedy rzekę Zanskar częściowo skuwa lód na tyle wytrzymały aby utrzymać człowieka, rozpoczyna się Chadar, czyli lodowa droga. Szlak ten jest do dziś jedyną drogą łączącą te dwa dawne himalajskie królestwa. Mężczyźni, kobiety i dzieci codziennie pokonują kilkanaście kilometrów, nocują w jaskiniach i żywią się tsampą. Przez kilka dni wędrówki przy temperaturach spadających do - 30 st. C i na wysokości ponad 3500 m n.p.m. trwają zmagania z niebezpieczeństwami, jakie niesie przejście Chadaru. Kilkusetletnia tradycja Chadaru właśnie się kończy za sprawą  budowanej drogi kołowej. Bartosz wraz z żoną Asią wracają do Zanskaru zimą, aby dwukrotnie przejść Chadar - ostatnią lodową drogę świata i zapamiętać to miejsce zanim nastąpią w nim nieodwracalne zmiany. Czy na lepsze?

 • Jak pokonać szatana?

  31.03 – godz. 19.30 – pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

  Wstęp: 10 PLN

  BANERszatan 700x300 zimaFilm pt.: „Jak pokonać Szatana” jest dokumentem zrealizowanym we Włoszech latem 2013 r. Autorem filmu jest Michał Kondrat, wieloletni asystent egzorcysty, absolwent studiów podyplomowych Kierownictwa Duchowego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, często zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych, jako komentator zagadnień związanych z duchowością i sprawami Kościoła Katolickiego.

  Tematem filmu jest walka duchowa, a dokładnie walka z Szatanem. Autor filmu przeprowadza widza skrupulatnie przez ten problem, tłumacząc jego kontrowersyjne aspekty i udzielając wskazówek opartych na doświadczeniach Ojców Kościoła. Odwiedza najbardziej znanych egzorcystów świata, a także innych ekspertów od walki duchowej i posługi uwalniania. Z rozmów z nimi można się dowiedzieć, jakie narzędzia Kościół oferuje do walki ze złym duchem. Eksperci mówią, jak prawidłowo powinniśmy sprawować modlitwę o uwolnienie, kto może zwracać się do Szatana w formie rozkazującej, oraz jak to robić bezpiecznie. W filmie znajdzie się też wywiad z mocno dręczoną Włoszką i modlitwa nad nią. Autor filmu spotyka się również z Anią Golędzinowską, słynną modelką, która opowiada mu o silnych dręczeniach demonicznych, których doświadcza od chwili nawrócenia.

 • „Nie spoczniemy…” - 50-lecie Czerwonych Gitar

  17.03 –godz. 19.00 – Wtorek Wydarzeń

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

  BANERczerwone 700x300 zima

  50 lat temu 3 stycznia 1965 powstał zespółCzerwone Gitary. Z tej okazjiserdecznie zapraszamy na koncert największych przebojów legendarnego zespołu w wykonaniu piaseczyńskich artystów.

  Wystąpią m.in. Brunon Niewiński, Michał Wojnarski, Paweł Górski, Sławek Kosiński, Arek Zewar, Krzysztof Rukat, Adrian Zduńczyk, Rafał Rokicki, Witold Mikołajczuk.

  Czerwone Gitary o sobie:

  3 stycznia 1965 zebraliśmy się w Kawiarni 'Crystal' w Gdańsku Wrzeszczu powołując do życia nowy trójmiejski zespół. Pierwszy nasz skład to: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. W tym samym roku występowali w sopockim "Non-Stopie". Na naszej pierwszej czwórce znajdowały się piosenki: "Bo ty się boisz myszy", "Taka jak Ty", "Licz do stu" i "Pluszowe niedźwiadki". Gościnnie występował z nimi – Seweryn Krajewski. W kwietniu 1965 roku nagrywamy po raz pierwszy dla Polskiego Radia, a jesienią ruszamy w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce". W grudniu 1965 roku z powodu „kłopotów z wojskiem” odchodzi od Zespołu Henryk Zomerski, a jego miejsce zajmuje Seweryn Krajewski. W takim składzie pod koniec 1966 r wchodzimy do studia by nagrać pierwszy LP " To właśnie my". W marcu 1967r. zespołu odchodzi Juras Kosela Rozpoczyna się okres największej popularności . Kolejne płyty sprzedawane są w rekordowych nakładach. Wszystkie otrzymują miano "Złotych płyt". W styczniu 1969 roku w Cannes we Francji, zdobywamy trofeum "Midem" w postaci marmurowej płyty.W 1970 roku odchodzi od Zespołu Krzysztof Klenczon. Kolejne lata mijają nam na koncertach i wydawaniu kolejnych płyt. Dołączają do nas kolejno : Dominik Kuta, Ryszard Kaczmarek, Jan Pospieszalski. Znikamy na początku lat 80tych. Nasz powrót to rok 1991 - mieliśmy zagrać 38 koncertów z okazji 25-lecia a zagraliśmy ich ponad 500!.


  Reklama


  Wiosną 1997 roku odchodzi od Zespołu Seweryn Krajewski. Pozostaliśmy w dwójkę: B. Dornowski i J. Skrzypczyk. Zaprosiliśmy do współpracy gitarzystę Wojtka Hoffmanna i Mieczysława Wądołowskiego. W ciągu półtora roku przygotowalśmy i program estradowy i materiał na nową płytę. Po 24 latach przerwy w nagrywaniu, ma swoją premierę Jeszcze gra muzyka - płyta, do nagrania której zaprosiliśmy starych przyjaciół - Jurka Koselę i Henryka Zomerskiego, któzy na stałe powrócili do nas. Przez kolejne lata promujemy młodych muzyków: Arkadiusza Malinowskiego, Dariusza Olszewskiego, Arkadiusza Wiśniewskiego, Marka Kisielińskiego, Artura Chyba.

  Patroni medialni: Gazeta Piaseczyńska, Przegląd Piaseczyński,  TV Zalesie.

 • Festiwal Czarodzieje Słowa

  27.03 – godz. 19.00 

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

  Wstęp wolny

  Skarby Czarodziejskiego Bębna

  Przedstawienie opowieści w ramach Festiwalu Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA

  Usłyszymy prastare historie rodem z Afryki i mądrości zawarte w ludowych baśniach z ust jednego z najlepszych opowiadaczy w Burkina Faso. Nie zabraknie śmiechu i zabawy.

  występują: Alassane Baguian oraz Michał Malinowski

  Alassane Baguian dit Petit Menteur - czarodziej słowa z Burkina Faso to jeden z najbardziej utalentowanych młodych opowiadaczy na kontynencie afrykańskim. W jego historiach są przekazywane wielopokoleniowe mądrości ludów Afryki Zachodniej. Bajarz pochodzi z Ouagadougou stolicy Burkina Faso z plemienia Mossi, jednego z najliczniejszych w tamtym regionie. Swą historię opowiadania rozpoczął w 1997 roku w radiu i w telewizyjnym programie "Dobrej Niedzieli" (fr. "Bon dimanche"). Początkowo pracował

  jako wolontariusz, jednak później stało się to jego pasją, w której odkrył swoje powołanie. Obecnie Alassane regularnie występuje w Ouagadougou oraz za granicą. Dzięki zaskakującej bystrości, refleksowi i błyskotliwości opowiadania przylgnął do niego przydomek "Petit Menteur" (z fr. "Mały Kłamczuszek"). Jego opowieści to nie tylko słowa, ale barwny, głośny, dynamiczny spektakl, pełen gestów, muzyki i tańca. Allasan podczas swoich wystąpień gra na tradycyjnych instrumentach: bębnach, ksylofonie

  czy afrykańskiej lutni. Tańczy i śpiewa w trzech rdzennych afrykańskich językach, a publiczność jak zahipnotyzowana powtarza wraz z nim kilka słów refrenu. Jego żywa interpretacja tradycyjnych, ale i uniwersalnych motywów nadaje im zupełnie nowy wymiar. Porywa słuchaczy nawiązując z nimi od pierwszych wypowiedzianych słów niesamowitą więź. Nawet prosta opowieść o trzech kózkach jest w stanie wywołać silne emocje i sprowokować publiczność do żywej reakcji i włączenia się w nurt opowieści....

  Mango Bisap to zespół młodych artystów pochodzących z plemion Bobo i Bogole z Afryki Zachodniej. Prezentują tradycyjne afrykańskie pieśni, muzykę oraz tańce. Pomimo młodego wieku zachwycają publiczność swoimi występami, które przenoszą widzów w magiczny świat afrykańskiej kultury.

  Festiwal Czarodzieje Słowa 2015

  Opowieści pozwalają poznać świat lepiej niż niejeden teleskop, dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym najmłodszych, pomagamy im poznać świat i uczyć się w inspirujący, ciekawy sposób. Naukowe zagadki Szeherezady, a także opowieści z dziedziny matematyki, chemii, biologii i wielu innych przedmiotów, pokazują najmłodszym, ze nauka może być ciekawym i inspirującym przeżyciem i niezwykłą przygodą.

  Multidyscyplinarne opowiadania, które łączą w sobie inspiracje naukami ścisłymi, humanistycznymi i pełną paletą działań kreatywnych, pomagają znaleźć właściwą, dostosowaną indywidualnie metodę nauki i poznawania świata.

  Dzięki zastosowaniu autorskiej metody opowiadania MuBaBaO, uczestnicy Festiwalu będą mieli szansę na kreatywne spędzenie czasu, rozbudzenie w sobie zmysłu tworzenia i kreacji, jak również zbudowanie nowych umiejętności pozyskiwania wiedzy, którą mogą wykorzystać, ucząc się i przygotowując do kolejnych naukowych wyzwań.

  W ramach warsztatów MuBaBaO proponuje warsztaty opowiadania autorską metodą MuBaBaO oraz szereg inspirujących przedstawień i opowieści ze świata nauki!

 • Josela Rakowera rozmowa z Bogiem

  WTOREK TEATRALNY

  „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem”

  Interpretacja: Sławomir Holland; muzyka i wykonanie: Michał Górczyński

  22 kwietnia – godz. 20.00 - Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

  „Zvi Kolitz napisał „Josela Rakowera rozmowę z Bogiem” pod wpływem uczucia, które jidyszkajt łączy ze zjawiskiem dybuka. Jest to uczucie tak przemożnej empatii żywego do zmarłego, że aż przypomina opętanie. Żywy przemawia wtedy głosem zmarłego i czuje jego ból. To uczucie potrafi być tak silne, że dominuje wszystkie inne, a nawet zmienia na jakiś czas, albo na zawsze, tożsamość człowieka. Zvi Kolitz, gdy dowiedział się o skali i stopniu okrucieństwa Holokaustu, doznał właśnie tego rodzaju opętania bólem i posłużył nim, nieomal jak medium, do przekazania uczuć ofiar Zagłady.

   

 • W drodze na najwyższe szczyty Afryki

  KLUB PODRÓŻNIKA

  "W drodze na najwyższe szczyty Afryki - opowieść o górach Tanzanii, Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi, Zambii i Malawi".

  Prelegent: Robert Gondek; prowadzi: Tomasz Pakuła

  15 kwietnia – godz. 20.00 - Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

  W drodze na najwyższe szczyty Afryki - opowieść o górach Tanzanii, Kenii, Ugandy, Rwandy, Burundi, Zambii i Malawi

  Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki.
  Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający
  na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

  Do tej pory odwiedził 7 krajów, o których opowie podczas spotkania w piaseczyńskim Centrum Kultury. Będzie to opowieść o afrykańskich górach, o ich różnorodności, o tym
  jak wyglądają trekkingi i jak je zorganizować. Robert opowie nam również o tym, co ciekawego oprócz gór warto zobaczyć w tych krajach, czyli między innymi o górskich gorylach w Rwandzie, tamburyniarzach w Burundi, tanzańskich parkach narodowych  pełnych dzikich zwierząt, masajskich wioskach, wodospadach Murchisona, czy jeziorze Malawi.

  Piękne zdjęcia, filmy i fantastyczna afrykańska muzyka. Będzie ciekawie!
  Zapraszamy

  Zapraszamy na strony autora pokazu:
  www.stronagerbera.pl
  www.facebook.pl/SzczytyAfryki

 • Pokaz filmu niemego z muzyką na żywo – CZERWIE

  8.04 – godz. 20.00 - Wtorek Wydarzeń

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

  Wstęp wolny

   

  Przeżyj  razem z nami podróż przez bajkowo-baśniowy  świat dzwięków i obrazów.  Doskonała propozycja dla młodzieży oraz dorosłych !

  Nowy projekt  (premiera maj 2012) -pokaz baśni z muzyką grupy CZERWIE  na żywo oryginalne kompozycje do oryginalnego filmu- baśni nakręconej w 2011 w konwencji starych czarno-białych niemych filmów. Eteryczna opowieść okraszona eklektyczną mieszanką muzyczną z pogranicza etno,  folku , reggae , muzyki eksperymentalnej, awangardy oraz muzyki współczesnej.

 • Maciej Fortuna Trio

  27.04 – godz. 19.00 – Niedziela z Jazzem

  Maciej Fortuna Trio

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

  Wstęp: 15 zł

  Maciej Fortuna to jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych, który do współpracy przy realizacji niniejszego projektu zaprosił doświadczonych muzyków: jednego z najznakomitszych polskich kontrabasistów - Piotra Lemańczyka oraz świetnego, wysoko cenionego w naszym kraju perkusistę - Krzysztofa Gradziuka.

  W dniu 8 stycznia 2012 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Maciej Fortuna Trio - „Solar Ring”. Tego dnia, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, zespół w składzie: Maciej Fortuna (tp, fl), Piotr Lemańczyk (db) i Frank Parker (dr), zagrał koncert transmitowany na żywo na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia.

  Rok 2013 to nowe kompozycje, nowe wydarzenia, i kolejny album. Oto klip zapowiadający nowe wydawnictwo At Home, które ukazało się w końcu maja 2013 roku:

 • Pierwsze spotkanie Teatru Dojrzałego

   

  01.04 – godz. 20.00

  sala 24 w Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9

  Powołujemy do życia w Centrum Kultury Piaseczno  Teatr Dojrzały! Reżyser- Ewa Kłujszo
  ZAPRASZAMY SERDECZNIE na to spotkanie wszystkich dojrzałych, lubiących bawić się w teatr. Tych, którzy pragną grać jako aktorzy, śpiewać, tańczyć, akompaniować na instrumentach wszelakich, czy też tworzyć muzykę do spektakli, wyżywać się plastycznie projektując i tworząc scenografię czy też kostiumy, a także fotograficznie - robiąc sesje zdjęciowe np w kostiumach, z rekwizytami...jak również chcących pisać dla teatru.

   

 • Świeczowisko - 21.03

  swieczowisko-21-03-201421.03 - godz. 19.30 - Świeczowisko
  Sala Domu Kultury w Piasecznie
  ul. Kościuszki 49
  Wstęp wolny

 • Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści

  festiwal-bajek-14-03-201414.03 – godz. 19.00 - XI Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści „Czarodzieje słowa”
  Baśnie Japońskie” - Pascal Gueran
  Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.
  Wstęp wolny

 • Poskromienie Złośnicy - Wtorek Teatralny

  poskromienie-zlosnicy-11-03-201411.03 - godz. 20.00 - Wtorek Teatralny

  Wtorkowy spektakl tetralny w Piasecznie

  „Poskromienie Złośnicy” Teatr ŁUPS!. Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49.
  Wstęp: 15 zł

 • 15 lecie teatru ŁUPS!

  6.04 - godz. 17.30 - 15 lecie teatru ŁUPS!

  15-lecie-teatru-lupsGodz. 18:00- Premiera spektaklu Czarownica z Piaseczna w wykonaniu Teatru ŁUPS!
  Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1-go Sierpnia 36a , Warszawa
  Wstęp z zaproszeniami.

 • Targi pod hasłem „Edukacja i rozrywka dla całej rodziny”

  Targi pod hasłem „Edukacja i rozrywka dla całej rodziny” odbędą się 23 marca w hali sportowej GOSiR przy ul. Sikorskiego 20.

  logo eduSkąd pomysł na Targi Edukacyjne w Piasecznie?
  – Jestem mieszkanką Józefosławia i mamą pięcioletniej Majki. Trzy lata temu chciałam wybrać dla córeczki odpowiednie przedszkole. Odwiedziłam ponad dziesięć placówek, co zajęło mi mnóstwo czasu. W tym roku czeka mnie, oraz wielu rodziców z Piaseczna i okolic, decyzja wyboru szkoły podstawowej i zajęć pozalekcyjnych dla swoich pociech – mówi Monika Stasiak z Agencji do Zadań Specjalnych, pomysłodawca i organizator Targów.
  – Postanowiłam, że tym razem będzie inaczej, że szkoły i organizatorzy zajęć mogą wyjść z informacją do nas. W tym celu organizuję pierwsze Targi Edukacyjne w Piasecznie, wychodząc naprzeciw potrzebom wielu tysięcy rodzin mieszkających w okolicy. Sami rodzice również będą mogli podjąć decyzję o wybraniu dla siebie ciekawych propozycji zajęć twórczych, rozwijających ich pasje – tłumaczy ideę przedsięwzięcia pani Monika.

  plakatedufunfamilyOferta targowa
  Celem Targów jest przedstawienie całościowej oferty edukacyjnej na naszym terenie – od żłobków, przez przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły specjalne, gimnazjalne, średnie, językowe, taneczne, sportowe, do szkół wyższych. Każda osoba zainteresowana edukacją w naszej gminie powinna znaleźć tu informację i konkretną pomoc. Gmina Piaseczno, powiat oraz lokalne firmy mają szeroką ofertę edukacyjną na każdym poziomie i warto się z nią zapoznać. Poza ofertą edukacyjną odwiedzający Targi znajdą także informację, co robić w czasie wolnym, gdzie można rozwijać swoje pasje, zainteresowania i zdolności: tańczyć zumbę, nauczyć się grać na saksofonie, może pojeździć konno albo na gokartach? Targi będą oczywiście okazją do integracji naszej społeczności lokalnej. – Chcemy zorganizować nietuzinkową imprezę, z rzetelną ofertą edukacyjną, z licznymi atrakcjami dla wystawców i gości, z kolorową i radosną dekoracją stoisk, z żywą sceną – zapewnia organizatorka.

  Dodatkowe atrakcje
  Podczas wydarzeń towarzyszących na scenie targowej będzie można obejrzeć występy przedszkolaków, układy taneczne, prezentacje przygotowane przez kluby fitness. Na odwiedzających Targi czekają także ciekawe niespodzianki – konkursy z nagrodami oraz warsztaty. Maluchy znajdą tu miejsce zabawy w specjalnie przygotowanej strefie zabaw dla dzieci, zaś starsi uczniowie i rodzice rzeczową informację i profesjonalne porady, jak dokonać wyboru odpowiedniej placówki edukacyjnej.

  Zapraszamy wystawców
  Targi Edukacyjne EDU FUN FAMILY „Edukacja i rozrywka dla całej rodziny” są wyjątkowo interesującą, nową i pożądaną na naszym lokalnym rynku propozycją. Dlatego warto w nich wziąć udział w charakterze wystawcy i zaprezentować się szerokiej publiczności. Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania Targów całymi rodzinami. Wstęp jest wolny, nie będzie pobierana opłata za bilet.

  Targi Edukacyjne EDU FUN FAMILY
  23 marca – hala sportowa GOSiR przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie
  czynne od 10.00 do 18.00
  Zgłoszenia do udziału w charakterze wystawców przyjmowane są do 11 marca pod nr tel. 509 383 357; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Pomysłodawca i organizator Targów: Monika Stasiak Agencja do Zadań Specjalnych
  Patronat honorowy – Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno
  Wsparcie informacyjne: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
  Partner wspierający: Fundacja Dialog – Edukacja – Kultura, Portal Wspólne razem www.wspolnerazem.pl, Zespół Grawitacja Dance Academy
  Partner techniczny: GOSiR
  Partner promocyjny: Centrum Kultury w Piasecznie
  Patronat medialny: RADIO KOLOR, „Gazeta Piaseczyńska”, Tygodnik Nad Wisłą, iTV

 • Kiermasz wielkanocny

  W Niedzielę Palmową 24 marca już po raz kolejny na rynku miejskim pojawią się kramy pełne pisanek i ozdób wielkanocnych.

  p4014580 mmpKiermasz Wielkanocny, organizowany corocznie przez Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalne, ma na celu kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkiej Nocy oraz integrację mieszkańców. Organizowany w Niedzielę Palmową w godz. 10.00 - 15.00 cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców którzy, przechadzając się wśród stoisk, dostępny mają szeroki wybór palm i stroików wielkanocnych, prac rękodzielniczych czy tradycyjnych wypieków.

  Podczas kiermaszu w godz. 12.00 - 14.00 odbędą się bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci, na które zapraszamy do sal w Przystanku Kultura.

  W centralnej części rynku ustawiony zostanie stół wielkanocny z jajkami oraz pieczywem, a uczestnicy kiermaszu od godz. 12.30 częstowani będą gorącym żurkiem. Życzenia wielkanocne złoży mieszkańcom Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

  p4014585 mmpTradycyjnie już rozstrzygnięte zostaną konkursy na Rodzinną Palmę i Pisankę Wielkanocną, a także na najsmaczniejsze wypieki. Odbędzie się również licytacja palm i pisanek konkursowych, a dochód z ich sprzedaży przekazany będzie na cele statutowe Fundacji „Pomóż Dorosnąć”.

  Program imprezy:

  10.00 – rozpoczęcie Kiermaszu Wielkanocnego
  10.00 – 15.00 – kramy handlowe: pisanki, palmy, ozdoby wielkanocne, rękodzieło
  11.30 – 13.00 – przyjmowanie wypieków na konkurs– mazurki i baby wielkanocne
  12.00 – 14.00 – bezpłatne warsztaty dla dzieci – pisanki, kwiaty z papieru,
  Przystanek Kultura (Pl. Piłsudskiego), sala 18 i sala 24
  ok. 12.30 – życzenia świąteczne Burmistrza - „dzielenie się jajkiem” i poczęstunek żurem
  13.00 – ogłoszenie wyników konkursów na Rodzinną Palmę i Pisankę wielkanocną, wręczenie nagród
  - licytacja palm i pisanek konkursowych - dochód ze sprzedaży przekazany zostanie Fundacji „Pomóż Dorosnąć”
  14.00 – ogłoszenie wyników konkursu na mazurek i babę wielkanocną; degustacja wypieków konkursowych
  15.00 – zakończenie Kiermaszu Wielkanocnego.

  W ciągu trwania całej imprezy prowadzone będą konkursy dla dzieci – „zagadki wielkanocne”.

 • „Kabaret Młodych Panów”

  23.03. godz. 20.30 – „Kabaret Młodych Panów”

   

  Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49.

  Bilety w cenie 35 złotych już do nabycia w kasach Centrum Kultury.

 • Świeczowisko

  15.03. godz. 19.30 – Świeczowisko

   

  Stara, bo z osiemnastoletnią tradycją impreza Centrum Kultury. Zapraszamy wszystkich, którzy przez różowe okulary szukają swojego „nieba do wynajęcia”

  Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.

   

Młodzież na rynku pracy

Nowy projekt dla licealistów i gimnazjalistów “Młodzież na rynku pracy – Zdobądź Twój pierwszy płatny staż!” czyli jak spędzić fajne i pożyteczne ferie zimowe w Piasecznie.

plakat jpDo udziału w Projekcie &ldq... 

Pamiętam tamten sierpień

 Teatr Podmiejski 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

pamietam sierpienRynek muzyczny
Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego
Wstęp wolny

Spektakl o Powstaniu Warszawskim. Widowisko w wykonaniu aktorów Teatru Podmiejskiego ma formę lek...

 

Koncert zespołu Łysa Góra

LysaGoraŁysa Góra

12 czerwca – godz. 20.00 – Rynek, Pl. Piłsudskiego, wstęp wolny

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jedneg...


 

Rynek Muzyczny - Big Band „Dla Frajdy”

5 sierpnia – godz. 19.00 – Rynek, Pl. Piłsudskiego

Od maja do sierpnia, w piątkowe wieczory, zapraszamy na koncerty w ramach cyklu Rynek Muzyczny. Na scenie plenerowej Centrum Kultury w Piasecznie wystąpią grupy folkowe, jazzowe, blu...

 

Muzyka Sfer

MuzykaSfer13 czerwca – godz. 20.30 - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura

Muzyka Sfer to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną; to...

 

Frog Race 2015

frogRace780x1505 września po raz siódmy zapraszamy do Żabieńca na skoczną imprezę dla całych rodzin pod nazwą Frog Race czyli (Żabi Wyścig) Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni dystans, czy to w biegach dziecięcych na 100m w przypadku KRASNALI do ...

 

Przedsiębiorcą Być!

Wydarzenie z cyklu „Przedsiębiorcą Być!” organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa!, zawita 17 listopada do Piaseczna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Będzie to niepowtarzalna o...

przedsiebiorca byc 620x264
 

Zakątek Kultury – Teatr Bajlandia "Gafy czarownicy Fafy"

5 sierpnia – godz. 17.30 – dziedziniec Przystanku Kultury, Pl. Piłsudskiego 9

W trakcie wakacji Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało dla najmłodszych spotkania z bajką, przedstawieniem, książką lub animacją! Gościć będą ...
 

LATO W MUZEUM REGIONALNYM

Muzeum Regionalne i Przystanek Kultury zapraszaja na Warsztaty

MUZEUM lato„PODRÓŻE W CZASIE – STAROŻYTNE CYWILIZACJE”

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W GODZ: 11.00 – 13.00

22.07 – EGIPT

23.07 – GRECJA

24.07 – RZYM

2...

 

Dezerter „Większy zjada mniejszego”

Dez na 700 x300 PiasecznoNowa płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego” zawiera 10 skondensowanych, mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia tego roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w ...

 

Ostatnie Komentarze

 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Adrienne
  I am now not positive the place you're getting your info, however great topic. I needs to spend some ...
   
 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Fern
  But the Meta Description tag still holds good. YouTube is an authority website and Google usually ...
   
 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Theron
  Because when it comes to online content writing, you always have to know a lot. Use the potency of ...

Logowanie

Gości

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Moje Miasto Piaseczno Rights Reserved.