^Powrót Na Góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Najbliższe wydarzenia

No events

Reklama

Reklama Google
Filtr
 • Festyn szkolny w Złotokłosie

  30 maja 2015 roku w godzinach 10-14 przy szkole w Złotokłosie odbędzie się festyn szkolny.plakat

  Jak co roku będzie można ciekawie spędzić czas na festynie.

  Będzie dużo atrakcji dla małych (np. dmuchańce, konie, malowanie twarzy) i dużych. Mamy, które 26 maja mają swoje święto zostaną uhonorowane w specjalny sposób za ich codzienny trud makijażem wykonanym przez wizażystki.. W związku z tym, zorganizowane zostanie stanowisko, gdzie za darmo wizażystki będą robiły im makijaż.

  Będą pokazy policji, występy uczniów, loteria fantowa, pokazy lokalnego klubu judo oraz turniej siatkarski. Nie zabraknie też historycznych akcentów. Gościć będziemy Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii, który zorganizuje spacer historyczny po Złotokłosie. Do Złotokłosu dojechać będzie można piaseczyńską kolejką wąskotorową. Pierwszy odjazd ze stacji Piaseczno Miasto o godz. 11:00 następny o 12:30.

  Na scenie zaprezentują się nasze dzieci ze swoimi talentami. Niektóre klasy przedstawią nam swoje dokonania aktorskie między innymi w języku Shakespeara.
  W przerwach pomiędzy występami będą prowadzone licytacje różnych ciekawych rzeczy, na rzecz ubogich dzieci z naszej szkoły.
  Na Sali gimnastycznej klub judo Puma Złotokłos zaprezentuje umiejętności sportowe dzieci uczestniczących w zajęcia. oraz zostanie rozegrany turniej siatkarski o puchar Prezesa LKS Perła Złotokłos.

  Atrakcje przewidziane są dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi będa wspinać się i zjeżdżać na dmuchańcach. Na stanowisku z magicznymi balonami będą mogli zrobić sobie zwierzątka lub zrealizować inne ciekawe pomysły. Malowanie twarzy pozwoli przemienić się w dowolną postać z bajki. Mamy, które niedawno miały swoje święto chcieliśmy uhonorować w specjalny sposób za ich codzienny trud. W związku z tym zorganizowane zostało stanowisko gdzie za darmo wizażystki będą robiły makijaż

  Dla wszystkich kochających konie proponujemy przejażdżkę w siodle.

  Po raz pierwszy gościć będziemy westernowe miasteczko „Wild West City Runów”. Będzie można tam sprawdzić się w rzutach do celu podkową oraz złapać bizona na lasso.

  Nie zabraknie też historycznych akcentów. Można będzie zobaczyć szkolną kronikę. Gościć będziemy Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii, fascynatów lokalnej historii. Jak na historyków przystało przyjadą do nas zabytkową kolejką wąskotorową. Na stację w Złotokłosie pociąg wjedzie o godzinie 11.40. Wszystkich zainteresowanych historią zapraszamy na otwarte spotkanie klubu w szkole, na którym będzie omawiana historia Złotokłosu i okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję na uczestnictwo mieszkańców, którzy opowiedzą różne ciekawe historie związane z tą okolicą. Następnie odbędzie się historyczny spacer po Złotokłosie, zakończony odjazdem kolejką o godzinie 14.31.

  Ogromną popularnością cieszy się loteria fantowa. W obecnym roku też ją organizujemy. Tym razem główna atrakcją będzie rower.

  Na festynie będzie można kupić obrazy, kwiaty, biżuterię i wyroby ceramiczne. Dla spragnionych i wygłodniałych przygotowana jest oferta kulinarna. Będzie grill, popcorn, grochówka (100 pierwszych porcji w zamian za kupon z gazety rozdajemy gratis). Dla łasuchów mamy ciasta napoje i owocowe sałatki w kawiarence „Na zdrowie”. 

  Wszyscy, który będą mieli ochotę zabrać do domu trochę słodkości oferujemy ciasta na wynos. Będzie można kupić również różnego rodzaju przetwory. Ciasta i przetwory zostały przekazane przez rodziców uczniów szkoły.

  Pieniądze pozyskane z tych wszystkich działań zasilą kasę rady rodziców z przeznaczeniem dla uczniów szkoły.

  W ramach festynu i tych licznych działań będzie można zacieśniać nasze znajomości i przyjaźnie.

  W bieżącym roku zainicjowaliśmy bliższą współpracę z Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolejki Wąskotorowej. W dniu festynu szkolnego kolejka będzie organizowała trzy kursy z Piaseczna do Tarczyna i z powrotem. Pierwszy kurs z Piaseczna wyrusza o godzinie 11.00. Po drodze pociąg zatrzymywać się będzie na historycznych przystankach. Będzie można do Złotokłosu dojechać też z Zalesia, Gołkowa, Głoskowa i Runowa. W gazetce umieszczony został rozkład jazdy, który będzie realizowany w tym dniu. Kolejka będzie w Runowie organizowała dzień dziecka, który potrwa do godziny 15.40.

  W tym czasie pomiędzy stacjami Runów i Tarczyn będzie organizowany przejazd drezynami. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tych atrakcji.

   

  IMG 5856Dojazd na festyn szkolny zapewni także Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa  

  (dawniej Grójecka Kolej Dojazdowa)

  W tym roku podjęliśmy współpracę z piaseczyńskimi pasjonatami kolei wąskotorowej - Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej.
  Przygodę na naszym festynie można zacząć już wsiadając do wagonów kolejki. Podróż można zacząć na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe w Piasecznie przy ul Sienkiewicza 14, pierwszy pociąg odjeżdża o godzinie 11:00.Do pociągu będzie można również wsiąść na wszystkich historycznych przystankach szlaku kolejowego (poniżej w gazecie znajdziecie rozkład jazdy).

  Dla wszystkich zainteresowanych na stacji Tarczyn Wąskotorowy czeka niespodzianka – możecie obejrzeć manewry zmiany kierunku jazdy lokomotywy. Ci, którzy jechali z tyłu będą jechać teraz z przodu i odwrotnie, takie cuda tylko na kolei wąskotorowej. W ten sposób dojedziecie do następnej stacji czyli Złotokłosu. Do szkoły, która znajduje się przy ulicy Traugutta to już tylko krótki spacerek.

  Powrót może nastąpić jednym z dwu następnych pociągów.

  30 maja Towarzystwo Kolei Wąskotorowej w Runowie organizuje własną plenerową imprezę związaną z dniem dziecka. Będzie ona trwała do godziny 15:30, czyli zakończy się półtorej godziny po festynie szkolnym. Każdy kto będzie odczuwał niedosyt festynowych klimatów będzie mógł skorzystać jeszcze z tej oferty. Zapewnione będzie wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Można będzie pograć w piłkę, badmintona, upiec kiełbaskę nad ogniskiem, zjeść coś pysznego z grilla i odwiedzić Miasteczko Country. Do stacji Runów będzie można dojść pieszo ze szkoły w Złotokłosie lub dojechać drezyną ze stacji Złotokłos. Drezyniarze zapewnią wiele ciekawych przejażdżek.

  Piaseczyńska kolejka to jedna z dwóch najstarszych kolei wąskotorowych na Mazowszu.

  Otwarcie pierwszego odcinka torów odbyło się w 1898 roku.

  Kolej założył bogaty Warszawski krawiec Eugeniusz Paszkowski wraz z wpływowymi wspólnikami.

  Przez 90 lat, kolej była wykorzystywana do przewozu osobowego oraz towarowego, a w czasie wojny do przewozu amunicji i zaopatrzenia mieszkańców Stolicy w niezbędną żywność.

  Teraz jest zabytkiem klasy zerowej i jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w Piasecznie. Przyjeżdżają tutaj turyści z różnych stron świata. Jest ich każdego roku około 10.000. Takie wycieczki to niezapomniana przygoda dla dużych i małych pasjonatów kolei.

  Operatorem Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej od 17 lat jest Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Towarzystwo jest licencjonowanym przewoźnikiem oraz stowarzyszeniem pasjonatów zabytków techniki kolejowej.

  karolPiaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej

  05-500 Piaseczno, Ul. Sienkiewicza 14

  www.kolejka-piaseczno.pl

  e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Targi Edukacyjne "Graj w pracy i po godzinach"

  gram11 internetStowarzyszenie SPOZA i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają na bezpłatne Targi Edukacyjne „Graj w pracy i po godzinach”. Spotkajmy się 22 maja 2015 roku o godzinie 17.00-19.00 w Bibliotece Publicznej, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

  Przygotowaliśmy wyjątkowe targi edukacyjne dla osób zainteresowanych niebanalnym spędzaniem czasu. Podzielimy się wiedzą na temat gier w rekrutacji, edukacyjnych i postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy gra to tylko zabawa.

  Zapraszamy serdecznie również rodziny z dziećmi, dla których także przygotowaliśmy kącik gier.  

  Informacje: tel. 505 052 514, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Piaseczyńska Piątka 2015

  piaseczynskaPiatka780x150aGmina Piaseczno oraz Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Kondycja serdecznie zapraszają na III edycję biegu Piaseczyńska Piątka, który odbędzie się w sobotę 30 maja 2015 roku. Wzorem lat poprzednich hasłem tegorocznej imprezy jest „Uzależnieni od Biegania”. Wszystkich sympatyków lekkiej atletyki zapraszamy do zapisów:

  PROGRAM MINUTOWY

  • 17:00 – Bieg krasnali 200 m
  • 17 15 – Bieg rodzinny 1 km
  • 17:45 – Wspólna rozgrzewka
  • 18:00 – Start biegu głównego 5 km

 • "Czarownica z Piaseczna"

  12.06 – godz. 20.00 – spektakl „Czarownica z Piaseczna” teatru Łups!

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49

 • Mini jarmark "Smaki Piaseczna"

  Zapraszamy restauratorów, cukierników do udziału

   

  W związku z organizowaną przez Gminę i Biuro Promocji styczniową konferencją "Czy Piaseczno jest smaczne?" samorząd Piaseczna serdecznie zaprasza do współpracy wszystkie podmioty działające na terenie Gminy Piaseczno w branży kulinarno – gastronomicznej, a także te firmy, których działalność związana jest ze zdrowym odżywaniem i zdrowym stylem życia.

  Mini jarmark „Smaki Piaseczna”, który poświęcony będzie przede wszystkim prezentacji piaseczyńskich firm z w/w branż, odbędzie się w trakcie jednego z cyklu koncertów "Akcja rynek godz. 15:00" w dniu 8 czerwca na rynku w Piasecznie. W ramach tej imprezy na scenie przy fontannach wystąpią: Przedszkole Świat Bajek, Zespół Kłosowianki, Teatr „Szkoły Marzeń” – „Śpiąca Królewna” oraz Piaseczyńska Orkiestra Dęta.

  Organizatorzy wierzą, że dla piaseczyńskich przedsiębiorców: restauratorów czy też producentów żywności np. pszczelarzy będzie to doskonała możliwość zaprezentowania oferty restauracji, barów, ale też pasiek, cukierni czy atrakcji turystycznych z terenu Gminy Piaseczno i okolic.

  Forma prezentacji czy promocji zostaje ograniczona jedynie wyobraźnią prezentujących się firm. Impreza skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców gminy Piaseczno. Mini jarmark rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do ok. godz. 18:00. Wstęp na koncert i jarmark wolny. Udział dla wystawców bezpłatny. Wystarczy we własnym zakresie zorganizować stoisko i zgłosić chęć udziału w imprezie na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 22 70 17 682 do dnia 30 maja 2014 roku. Liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona, decydować będzie więc kolejność zgłoszeń.

  - Zapraszamy do udziału. Pokażmy smaki Piaseczna i udowodnijmy, że Piaseczno jest smaczne! - zachęcają organizatorzy.

 • II Housepital Festival

  Zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie wakacji w samym sercu Polski!
  28 czerwca na rynku w podwarszawskim Piasecznie odbędzie się festiwal muzyki klubowej!
  WEJŚCIE DARMOWE!

  ZAGRAJĄ:
  - WET FINGERS
  https://www.facebook.com/wetfingers
  https://www.youtube.com/user/001Records/featured
  http://www.wetfingers.pl/Official_2.html
  - LEVITO
  https://www.facebook.com/LevitoPL
  https://soundcloud.com/levitomusic
  https://www.youtube.com/levitopl
  - TBA (Housepital Dj's Crew)

  Ten event będzie podsumowaniem i o wiele większą skalą wszystkich poprzednich edycji!

  Housepital jest to projekt, który daje okazję do imprezowania w kulturalnej atmosferze. Na scenie przy Rynku w Piasecznie, położonym między ulicą Puławską, a Sierakowskiego, odbędzie się impreza klubowa, na której będzie królować muzyka House. W ostatnią sobotę czerwca (28.06) od godziny 16.00 zagra dla Was kilkunastu Dj'i, którzy mają dużo do zaoferowania i będą chcieli pokazać z całych sił na co ich stać. Poprzednie 9 edycji okazały się sukcesem, 8 z nich odbyły się w sali widowiskowej Centrum Kultury. Równo rok temu miał miejsce pierwszy Housepital Festival. Teraz powiększamy skalę całości i organizujemy wydarzenie zupełnie za darmo z gwiazdami sceny muzyki elektronicznej! Dlatego tym bardziej gorąco chcemy Was zaprosić i zapewniamy, że ten dzień warto spędzić na tej imprezie!

  Tak było na festiwalu rok temu:
  Na koniec krótkie podsumowanie:
  Impreza - Housepital Festival
  Dj's: WET FINGERS & LEVITO, more TBA.
  Gdzie: Rynek w Piasecznie - Fontanny
  Kiedy i o której: 28.06.2014 od 16.00
  WEJŚCIE ZA DARMO.

  Serdecznie zapraszamy na House'owy festival!
  {plusone}{flike}
   
 • List dla Ziemi - Głosowanie

  Fundacja Ekologiczna Arka z siedzibą w Bielsku Białej ogłosiła konkurs na najpiękniejszy List dla Ziemi 2014 roku. Z pośród ponad 320 tysięcy placówek z całego kraju nadesłano 900 prac.  Z których wybrano 150 prac do finału. Wśród nich komisja wybrała jedna pracę z naszego miasta i Gminy Piaseczna. Do 15 czerwca 2014 roku internauci posiadający dostęp do facebooka mogą głosować na wybrane prace. Zapraszamy wszystkich mieszkanców Piaseczna do głosowania na list naszego mieszkańca. Ucznia Gimnazjum nr. 1 w Piasecznie. Poniżej link do listu.

  https://fundacjaarka.fapps.pl/photos/viewitem/243

   {plusone}{flike}

 • PIKNIK RODZINNY 2014

  1.06 - godz. 12.00 – Park Miejski

  piknik BANE 2014  700x300Organizowany raz do roku (maj/czerwiec) w piaseczyńskim Parku Miejskim – to impreza dla wszystkich, mająca na celu integrację mieszkańców miasta, zapoznanie ich z organizacjami i instytucjami działającymi na terenie Gminy, oraz zwyczajnie dobra zabawa dla małych i dużych. To miejsce na występy dzieci z piaseczyńskich szkół i przedszkoli, uczniów Ogniska Muzycznego Centrum Kultury, zespołów amatorskich, prezentacje artystów- plastyków, poetów i pisarzy.

  Patroni medialni: Gazeta Piaseczyńska, Przegląd Piaseczyński, www.MojeMiastoPiaseczno.pl, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info ; Lokalny Portal Informacyjny nasze piaseczno.pl; www.piaseczno4u.pl; WWW.miastopiaseczno.prv.pl, Tuba Piaseczno

   

  Program:

   

  Spotkania z organizacjami pozarządowymi, placówkami oświatowymi, spektakle, warsztaty, pokazy, rozgrywki sportowe, „Strefa Bezpieczeństwa”, „Wioska teatralna”, „Wioska Piratów”, „Rodzinne karaoke” Spektakl plenerowy „Kucharz na ostro” Teatr Formy z Wrocławia; Miasteczko RHP, Miasteczko integracyjne, stoiska Centrum Medycznego Puławska

   

  Wieczór Muzyki Cygańskiej

  Godz. 18.30 – Scena Plenerowa na Rynku

  90 minut widowiska w wykonaniu m.in. artystów Teatru Wielkiego w Łodzi

  Całość widowiska przedstawia najważniejsze momenty z życia Romów, które przepełnione jest wolnością i ukochaniem muzyki oraz tańca.Niezwykle wysoki poziom artystyczny, talent wykonawców i rzetelne przygotowanie jest ogromnym atutem tego przedsięwzięcia.Cały program zyskał aprobatę Romana Chojnackiego -prezesa Związku Romów Polskich.

   

  Teatr Formy z Wrocławia

              

  Teatr Formy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996, założony i prowadzony przez Józefa Markockiego, który wyrósł z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego.

  Interesuje ich współczesność i człowiek teraźniejszy - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Aby opowiadać o doświadczeniach homo sapiens XXI wieku, ale i o odwiecznych zmaganiach ideałów z ludzką niedoskonałością, Józef Markocki sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy.

  Operując międzynarodowym językiem gestu nie wymagającym tłumacza, z dużym powodzeniem gości na festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w krajach takich jak: Japonia, Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Belgia, Szwecja, Białoruś, Rosja, Ukraina, Iran, Gruzja, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry.

  "KUCHARZ NA OSTRO" - czarna komedia garnizonowa

  „Spektakl dotyczy niedawnej historii, która wydarzyła się na Dolnym Śląsku na podlegnickich polach, podczas stacjonowania wojsk radzieckich na ziemiach polskich. Odbywały się wówczas ze względów ideowych wspólne manewry na poligonach polsko - radzieckich,. Głównym motywem jednak stają się nie typowe ćwiczenia wojskowe, tylko rywalizacja trzech kucharzy: Polaka, Rosjanina i Niemca oraz tajemniczej czeskiej sanitariuszki. Głównym motywem spektaklu jest - kto ugotuje lepszą zupę-grochówkę. Z dystansu już, mówi o sprawach niegdyś bardzo poważnych.

  Spektakl obfituje w mnóstwo groteskowych sytuacji, komedii omyłek, wciągania widzów w interakcję, /np. obieranie ziemniaków /, ale nie brakuje również momentów wzruszenia. Spektakl lekki, nawiązuje do dobrej tradycji komedii związanych z tematem wojskowym – tj. Pułkownik Kwiatkowski rodem z opowieści o dzielnym Szwejku czy filmu jak Rozpętałem II wojnę światową. Na koniec aktorzy częstują widzów dobrą grochówką.

  Scenografię pełni wjeżdżający gazik zabytkowy GAZ 69, autentyczna wojskowa KUCHNIA POLOWA oraz duże blejtramy uwidaczniające kompanię żołnierzy w stołówce wojskowej

   

  Reżyseria i scenografia: Józef Markocki
  Opracowanie muzyczne: Józef Markocki
  Postaci:
  Kucharz Marian PL –Jan Kochanowski
  Kucharz Hans D – Zbigniew Bodzek/Damian Szydłowski
  Kucharz Stiopa RU - Józef Markocki
  Sanitariuszka Zuza CS – Joanna Zabuska

  Czas trwania 60min”

  (źródło: http://www.pantomima.pl/kucharz.html)

   

 • Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe 2014

  Zamierzeniem teatraliów jest zdobycie możliwie najszerszego kręgu odbiorców. To „mieszanka” przedstawień teatralnych, koncertów muzycznych i seansów filmowych zakończona świętojankami - inscenizacją nawiązującą do ludowych obchodów nocy sobótkowej. Wydarzenia odbywają dwa a nawet trzy razy dziennie, w różnych punktach miasta: na scenie plenerowej w parku miejskim, na placu Piłsudskiego i placu Kisiela. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Organizatorami teatraliów są: Centrum  Kultury w Piasecznie oraz teatr Exponad pracujący pod kierunkiem Anny Kolanowskiej.

  Patroni medialni: www.MojeMiastoPiaseczno.pl, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczno.pl, Lokalny Portal Informacyjny nasze piaseczno.pl; portal www.piaseczno4u.pl, www.miastopiaseczno.prv.pl, Gazeta Piaseczyńska, Przegląd Piaseczyński

  SAME SUKI

  7.06 - godz. 20.30

  Scena plenerowa – Rynek ( Pl. Piłsudskiego)

   

  „Rewolucyjna kobieca formacja folkowa Same Suki powstała na początku 2012 roku.

  SameSukiNazwa związana jest z występującą w niej suką biłgorajską - staropolskim instrumentem smyczkowym.

  Punktem wyjścia do powstawania utworów są polskie melodie ludowe, jednak potraktowane bardzo swobodnie. Aranżacje piosenek znacznie odbiegają od oryginału, zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Zespół prowokuje artystycznie opierając się na muzyce źródeł, jednocześnie "opowiada" współczesnym językiem muzykę tradycyjną. Jest to niekonwencjonalna, autorska ilustracja melodii ludowych, będąca efektem spotkania kobiet – muzyków, na co dzień poruszających się w różnych nurtach: od ludowych, poprzez klasyczne, ethno, aż do współczesnych. W Samych Sukach usłyszymy więc nietypowe instrumenty akustyczne, takie jak: suka biłgorajska, fidel płocka, rebab turecki, wiolonczela, bendir, cajon i inne instrumenty perkusyjne oraz wokal, który wcale nie jest tradycyjnym białym głosem...
  W swoich tekstach zespół porusza sprawy ważne i aktualne, ukazując kobiece spojrzenie na świat.

  W maju 2012 Same Suki zdobyły nagrodę specjalną w konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja – sesje nagraniowe w studiu polskiego radia ufundowaną przez Program 2 Polskiego Radia.

  W czerwcu 2013 roku Same Suki wygrały konkurs IV Dragon Folk Fest w Poznaniu zdobywając Złotą Fujarę.

  Skład zespołu:

  Magdalena Wieczorek – Duchewicz – wokal, osioł
  Marta Sołek – suka biłgorajska, fidel płocka, gadułka, krowa
  Helena Matuszewska – suka biłgorajska, rebab turecki, skrzypce, kaczka
  Justyna Meliszek – wiolonczela, wokal, pies
  Patrycja Napierała – bębny obręczowe, cajon, stopa perkusyjna, kura”

  (źródło: http://samesuki.pl/o-samych-sukach/ )

   

  CISZA JAK TA

  14.06 - godz.20.30 – Scena plenerowa – Rynek ( Pl. Piłsudskiego)

  CiszaJaktaCisza Jak Ta to nowoczesne i bogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki folk-poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom nadając jednak zupełnie nowe, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i saksofonu  oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu.  To Kraina Łagodności w najlepszym wydaniu. Prawie 70 utworów w repertuarze, 6 płyt i ponad 400 koncertów zagranych przez 10 lat działalności artystycznej świadczą o potencjale grupy, i skłaniają do poznania ich muzycznych światów. Koncerty Ciszy Jak Ta prowadzą słuchaczy przez górskie połoniny, morskie brzegi, czy brukowane ulice miast opowiadając słowem i dźwiękiem o miłości - "spiritus movens" życiowej wędrówki, we wszystkich jej barwach i odcieniach. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi -  Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian, Jonasz Kofta, Edward Stachura czy przepiękne wiersze współczesnej poetki - Wiesławy Kwinto Koczan. A wszystko prezentowane ze smakiem, pasją i energią, która udziela się publiczności i szczelnie wypełnia sale koncertowe. Zapraszamy do świata Ciszy!

  (źródło: http://www.ciszajakta.art.pl/ )

   

  Orkiestra św. Mikołaja

  21.06 - godz.20.30 –Scena plenerowa – Rynek ( Pl. Piłsudskiego)

  Orkiestra św. Mikołaja od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe - mazanki, skandynawską nyckelharphę i cała gamę tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu nadając mu mistyczną aurę. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś.

  Repertuar zespołu ma szczególnie rozbudowaną strukturę melodyczną. Jest to muzyka wielopłaszczyznowa - często poszczególni muzycy snują opowieści jednocześnie i wchodzą w zaskakujące interakcje muzyczne. Frazy nawiązują do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, jak i do muzyki współczesnej. Utwory tworzą często kolaż zlepiony z tematów piosenek, oparty na transowych, unisonowych riffach. Czasem zaś wątki instrumentalne rozbiegają się w różnych kierunkach i w bardzo samodzielny sposób wypełniają ramy aranżacji.

  (źródło: http://www.mikolaje.lublin.pl/ )

   

  Teatr Ósmego Dnia

  14.06 - godz. 22.30 – Widowisko plenerowe „CZAS MATEK”;  Park Miejski w Piasecznie

  Teatr Ósmego Dnia powstał w 1964 roku jako Studencki Teatr Poezji „Ósmego Dnia”. Założyli go studenci poznańskiej polonistyki pod kierunkiem Tomasza Szymańskiego. Pierwszą przygotowaną przez zespół premierą była „Treść gorejąca” według wierszy Juliana Tuwima.

  W 1966 roku współpracę z zespołem nawiązał Zbigniew Osiński. Entuzjasta wrocławskiego Teatru Laboratorium, wprowadził do zespołu fascynację dokonaniami Jerzego Grotowskiego. Pod wpływem tych doświadczeń oraz wydarzeń 1968 roku dokonały się w Teatrze ważne przemiany artystyczne.

  W 1968 roku jego dyrektorem został Lech Raczak. Na początku lat 70. do zespołu dołączyli artyści, którzy do dziś tworzą jego trzon: Ewa Wójciak, Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki. Zespół rozwinął własną metodę pracy nad przedstawieniem, której istotą jest opanowana do perfekcji technika aktorskiej improwizacji. Teatr Ósmego Dnia stał się jednym z najważniejszych teatrów politycznych w Polsce, a później również na świecie.

  Tłem dla artystycznych osiągnięć w latach 70. i 80. był nieustanny konflikt z władzami PRL-u, zakończony przymusową emigracją. Od 1985 roku część zespołu działała na zachodzie Europy, część w Polsce. Od lipca 1986 do lutego 1989 Teatr działał wyłącznie zagranicą.

  Pierwszym zrealizowanym po powrocie do kraju spektaklem była Ziemia niczyja (1991). W sztuce tej znalazły odbicie doświadczenia emigracji.

  W 1993 z zespołu odszedł Lech Raczak. Dziś Teatr Ósmego Dnia pod dyrekcją Ewy Wójciak poza spektaklami salowymi przygotowuje widowiska plenerowe, adresowane do wielkiej publiczności i niezmiennie inspirowane przez ważne tematy społeczne i polityczne.

  (Opr.: Biuro ESK Poznań 2016)”

  (źródło: http://epoznan.pl/kultura-miejsce-76-Teatr_Osmego_Dnia )

   

  Spektakl „Czas matek”

  Realizacja zespołowa

  Scenografia, reżyseria świateł, oprawa multimedialna: Jacek Chmaj

  Muzyka: Arnold Dąbrowski

  Efekty wideo: Tomasz Jarosz

  Współpraca: Jacek Kolasa, Piotr Najrzał, Jacek Nowaczyk, Jakub Staśkowiak

  Produkcja: Tomasz Jefimowicz

  Przedstawienie realizowane przez 18 osób. Wykonawcy (2006 – 2012): Halina Chmielarz, Ewa Wójciak, Agata Elsner / Elżbieta Janicka, Karolina Pawełska, Adam Borowski, Adan Gacia, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki, Marcin Głowiński, Kuba Kapral, Andrzej Majos, Tomasz Michniewicz, Przemysław Mosiężny, Miłosz Michalak

  Premiera: 28 czerwca 2006

  Współczesność tworzą kobiety, w coraz większym stopniu widoczne, wspaniałe, wielobarwne i heroiczne. Biorąc w ręce sprawy tego świata stają się ikoną naszych czasów. Przedstawienie jest opowieścią o współczesnej matce, kobiecie, wielu matkach, które dają początek życiu, których zasługą jest cud narodzin – jego jedyność i niepowtarzalność. Rytualnie radosne, bajkowo liryczne i czułe początki istnienia to ich kreacja i zasługa. Jednak potem właśnie one doznają największej z klęsk, doznają utraty – życie wydzierane jest z ich objęć. To jedyne i niepowtarzalne – odchodzi w chaos świata – świata niesprawiedliwego i okrutnego. Orientują się, że nie wiedząc, rodziły i cierpliwie pielęgnowały katów i ofiary.

  I tak metafizyce narodzin przeciwstawia się wszechogarniająca bylejakość i anonimowość śmierci. Kobiety jednak buntują się przeciw tej stracie, przeciw roli rodzicielek mięsa armatniego, a i proroków, i bohaterów. Kobiety chcą cudu normalności i kontynuacji. Babcie z Buenos Aires walczą o odnalezienie swych wnuków, matki amerykańskich żołnierzy nie chcą zbawiania świata kosztem życia swych synów, Czeczenki walczą o biologiczne przetrwanie, a rosyjskie matki jednoczą się przeciwko czeczeńskiej wojnie. Kobiety Izraela stają obok matek palestyńskich samobójców, kobiety Iraku, kobiety Afganistanu... Kobiety stają razem po stronie życia, przeciw stracie.

  Ewa Wójciak

  (źródło: http://osmego.art.pl/t8d/main/pl/ )

   

  Teatr Exponad ( Piaseczno)

   

  Powstał 22 lata temu (przez lata nazwa się zmieniała: Nic Ponad, Nic Pewnego, idea została ta sama). Realizuje głównie spektakle plenerowe, nie stroni jednak od kameralnych form scenicznych. Założycielką i głównym reżyserem teatru jest Anka Kolanowska. Teatr współpracuje chętnie z innymi reżyserami (Monika Iwanow, Robert Wasiewicz). Zespół teatru ExPonad bierze udział w wielu festiwalach teatralnych zdobywając za swoją pracę wyróżnienia i nagrody. Spektakl „Dom” powstał latem, 2013 roku.

   

  Teatr Miniatura ( Konstancin)

  Grupa funkcjonuje od pięciu lat, obecnie liczy 17 członków. Dzięki wygranym na festiwalach nagrodom miała możliwość uczestniczenia w profesjonalnych warsztatach dubbingowych, czy emisji głosu. Wiekowo zróżnicowana, od gimnazjalistów po studentów. Pracuje na scenariuszach autorskich pisanych przez instruktora. Trzykrotna laureatka nagrody Grand Prix na Festiwalach Małych Form Teatralnych.
   

  Tytuł spektaklu:

  “Jak wiły wianki wiły”

  Spektakl jest powrotem do czasów słowiańskich. Utrzymany w lekko komediowym stylu ukazuje współczesność wplecioną w zwyczaje Słowian i postacie mitologii słowiańskiej.

 • Varsovia Manta w Piasecznie

  Na pierwszej z cyklu "Akcja Rynek Godzina 15" imprezie zapraszamy na spotkanie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz koncert zespołu Varsovia Manta.

  25.05 – godz. 15.00 –  Rynek, Pl. Piłsudskiego 

   

  Varsovia Manta

  Grają od 1982 roku. Grają własne opracowania polskiej muzyki ludowej, w większości opatrzone własnymi tekstami.

  „Przynoszę melodie zasłyszane i zostają te które zakorzeniają się same, mam wtedy przekonanie że pochodzą z Góry, albo były ważne dla tych co je wymyślili. W drodze, w pociągu, za kierownicą rodzą się teksty – retrospekcja ze środka, zapomniane stop klatki. Spotykamy się kiedy trzeba, rzucamy na stół puzzle naszych estetyk, doświadczeń i niedyskutowanych gustów. Potem składamy, szukając wspólnych krawędzi, bez przemocy i ciśnienia które znamy jak zatęchłe powietrze z własnych licznych showbusiness’owych układów. Obraz pomału nabiera właściwego kształtu i koloru, gramy aż łączenia przestaną być widoczne. Potem tak opowiedziana historia wędruje często kilka lat przez Świat po tych wszystkich miejscach, w których gramy przez całe swoje dorosłe życie.  Jak pojawiają się rysy, rozsypujemy puzzle na nowo.” 

 • Akcja „RYNEK GODZINA 15.00”

  rynek15  700x300Centrum Kultury w Piasecznie już po raz trzeci planuje cykl spotkań na Rynku. Co dwa tygodnie, a czasami częściej, w niedzielne popołudnia występują dla mieszkańców Piaseczna artyści - zarówno amatorzy (placówki oświatowe, organizacje pozarządowe) i jak profesjonalni (koncerty, spektakle). W trakcie akcji odbywają się również  wystawy, zabawy i konkursy dla małych i dużych.  W tym roku akcji będzie towarzyszyła impreza JAZZ NA RYNKU. Nowością również jest przybliżanie kultur innych narodów. W tym roku zaprosimy do Indii i Japonii. Jest to również okazja do pokazania mieszkańcom tego, co Piaseczno ma najlepsze: lokalnych artystów. 

   Patroni medialni akcji „Rynek” : POZYTYWNIK, Gazeta Piaseczyńska, Przegląd Piaseczyński, portal www.MojeMiastoPiaseczno.pl; Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczyński.info, Lokalny Portal Informacyjny nasze piaseczno.pl, portal WWW.piaseczno4u.pl, Tuba Piaseczna

  KALENDARIUM:

   

  25.05 – godz. 15.00 - Spotkanie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz koncert zespołu Varsovia Manta; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  8.06 – godz. 15.00 - „Smaki Piaseczna”. W programie m. in. Koncert Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej oraz zespołu „Kłosowianki”; RYNEK, Pl. Piłsudskiego

  15.06 – godz. 15.00 - Przystanek Kultura – Prezentacje; RYNEK, Pl. Piłsudskiego

  22.06 – godz. 15.00 - Letnie Boże Granie z Katolicką Szkołą Pod Żaglami; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  6.07 –godz. 15.00 - Dzień Kultury Indyjskiej; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  20.07 – godz. 15.00 - Przedstawienie dla dzieci oraz koncert zespołu „Mazurskie Trio”; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  3.08 – godz. 15.00 - Dzień Kultury Japońskiej; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  17.08 – godz. 15.00 - Sami Swoi – w programie m.in. koncert zespołu  „ Leśne Echo” oraz  Prażmowskiej Orkiestry Dętej; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  31.08 - godz. 15.00 - Przedstawienie dla dzieci oraz koncert zespołu „ U studni ”; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  IMPREZA TOWARZYSZĄCA: JAZZ NA RYNKU

  18.07 – godz. 20.00 - Dixieland z Iwonicza Zdroju; Rynek, Pl. Piłsudskiego

  22.08 - godz. 20.00 – koncert zespołu STILO; Rynek, Pl. Piłsudskiego 

 • Dzień Europy w Piasecznie

  9 maja 2014r. z inicjatywy Klubu Europejczyka przy Gimnazjum nr. 4 w Piasecznie organizowany jest Dzień Europy. Razem świętujmy 10 urodziny Polski w Unii Europejskiej!

  Program:

   

  • Gra miejska dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów,
  • Przemówienie Pani Profesor Hubner i tort od Burmistrza Zdzisława Lisa
  • Piknik Europejski
  • Koncert pod patronatem Młodzieżowej Rady Gminy: Foxal, Dj Martin Rosa, Ras Luta

   

  Patronat nad przedsięwzięciem objął Pan Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

 • 2 Piaseczyńska Piątka

  Stowarzysznie Kondycja zaprasza wszystkich na Drugą Piaseczynską Piątkę jaka odbędzie się 31 maja 2014 r. na stadionie miejskim w Piasecznie.  

  Organizatorami tej imprezy biegowej są Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie Kondycja

  Celem imprezy jest propagowanie biegania/ Nordic-Walking jako podstawowej formy ruchu, promocja miasta i gminy piaseczno oraz integracja środowiska biegowego, a w szczególności zapobieganie patologiom społecznym i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.

  Trasa biegu będzie identyczna jak w zeszłym roku. Można ją obejrzeć TUTAJ.

  Start Biegu o godzinie 18:00, ale jak co roku imprezie towarzyszą rozgrywane wcześniej biegi w kategori krasnali oraz bieg rodzinny. Szczegółowy program poniżej, a regulamin na stronie Stowarzyszenia.

   

  • 15:30 – 17:30 Zapisy do biegu głównego 5 km i wydawanie pakietów
  • 17:00 – Bieg krasnali 200 m (patrz pkt. XIV regulamin biegu rodzinnego)
  • 17 15 – Bieg rodzinny 1 km
  • 17:45 – Wspólna rozgrzewka
  • 18:00 – Start biegu głównego 5 km
  • 19:30 – Wręczenie nagród
  • 20:00- Wspólne biesiadowanie
  • 21:00 – Zakończenie imprezy

   

 • 16.06 – godz.19.00 – XIII PIASECZYŃSKA WIOSNA MUZYCZNA

  „14 Encyklik Papieskich” – Oratorium na chór i dwa instrumenty jazzujące. Muzyczna podróż do źródeł myśli Jana Pawła II.

  Muzyka: Stanisław Szczyciński, słowa: fragmenty Pisma Świętego. Wykonawcy: Chór Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyrekcją kompozytora, Agnieszka Gamdzyk – lektor, Maciej Szczyciński – kontrabas, Stanisław Szczyciński – fortepian. Prowadzenie: Zofia Sajkowska.

  Kościół pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu

 • 11.06 – godz. 19.00 – spektakl „Mała” Teatru Stu Uśmiechów i Jednego Smutku

  BANERmalaAutorskie przedstawienie o kilkunastoletniej dziewczynie, która ucieka z domu – cieplarni, aby zakosztować „prawdziwego życia”, znaleźć prawdziwych przyjaciół. Na swej drodze spotyka różne postaci, próbując się do nich „dopasować”. Spektakl skierowany do młodzieży i dorosłych.

  Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

  Wstęp wolny

 • 2.06 akcja RYNEK GODZINA 15.00 dla dzieci

  BANERrynek2013Ten Teatr "Świat dzieci" - spektakl dla najmłodszych

  Zespół taneczny SONATINA - szkoła Jazgarzew

  Kolorowe Piosenki Ciotki Klotki - spotkanie z Ewą Konstanciak

  Pl. Piłsudskiego, Rynek

 • 1.06 - godz. 15.00 Niezła Demolka z Eco Choice

  W programie: dla dzieci – animacje, warsztaty ekologiczne budowę konstrukcji z kartonów, malowanie kontenera na odpady, zbiórka makulatury i baterii oraz zużytych telefonów komórkowych, stoiska handlowe, związane z ekologią zdrowym żywieniem oraz sztuką, a także budowa konstrukcji z kartonów.

  Pl. Piłsudskiego, Rynek

  demolka plakat

   

Zakątek Kultury – Teatr Bajlandia "Gafy czarownicy Fafy"

5 sierpnia – godz. 17.30 – dziedziniec Przystanku Kultury, Pl. Piłsudskiego 9

W trakcie wakacji Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało dla najmłodszych spotkania z bajką, przedstawieniem, książką lub animacją! Gościć będą ...
 

Młodzież na rynku pracy

Nowy projekt dla licealistów i gimnazjalistów “Młodzież na rynku pracy – Zdobądź Twój pierwszy płatny staż!” czyli jak spędzić fajne i pożyteczne ferie zimowe w Piasecznie.

plakat jpDo udziału w Projekcie &ldq... 

Frog Race 2015

frogRace780x1505 września po raz siódmy zapraszamy do Żabieńca na skoczną imprezę dla całych rodzin pod nazwą Frog Race czyli (Żabi Wyścig) Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni dystans, czy to w biegach dziecięcych na 100m w przypadku KRASNALI do ...

 

Rynek Muzyczny - Big Band „Dla Frajdy”

5 sierpnia – godz. 19.00 – Rynek, Pl. Piłsudskiego

Od maja do sierpnia, w piątkowe wieczory, zapraszamy na koncerty w ramach cyklu Rynek Muzyczny. Na scenie plenerowej Centrum Kultury w Piasecznie wystąpią grupy folkowe, jazzowe, blu...

 

Koncert zespołu Łysa Góra

LysaGoraŁysa Góra

12 czerwca – godz. 20.00 – Rynek, Pl. Piłsudskiego, wstęp wolny

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jedneg...


 

Przedsiębiorcą Być!

Wydarzenie z cyklu „Przedsiębiorcą Być!” organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa!, zawita 17 listopada do Piaseczna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Będzie to niepowtarzalna o...

przedsiebiorca byc 620x264
 

Posledne Decembrowe Dni

unnamed3.07 – godz. 20.00 – Posledne Decembrowe Dni
Rynek Muzyczny
Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego
Wstęp wolny

POSLEDNE DECEMBROVE DNI /ostatnie dni grudnia/. Skład:  Fero - drums, Rudo - bass, Lubor - gitar, śpiew. Grają ...

 

Muzyka Sfer

MuzykaSfer13 czerwca – godz. 20.30 - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura

Muzyka Sfer to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną; to...

 

Pamiętam tamten sierpień

 Teatr Podmiejski 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

pamietam sierpienRynek muzyczny
Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego
Wstęp wolny

Spektakl o Powstaniu Warszawskim. Widowisko w wykonaniu aktorów Teatru Podmiejskiego ma formę lek...

 

Dezerter „Większy zjada mniejszego”

Dez na 700 x300 PiasecznoNowa płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego” zawiera 10 skondensowanych, mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia tego roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w ...

 

Ostatnie Komentarze

 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Adrienne
  I am now not positive the place you're getting your info, however great topic. I needs to spend some ...
   
 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Fern
  But the Meta Description tag still holds good. YouTube is an authority website and Google usually ...
   
 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Theron
  Because when it comes to online content writing, you always have to know a lot. Use the potency of ...

Logowanie

Gości

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Moje Miasto Piaseczno Rights Reserved.