^Powrót Na Góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Najbliższe wydarzenia

No events

Reklama

Reklama Google

Jak segregować odpady ?

Poradnik Mieszkańca Miasta i Gminy Piaseczno

Dlaczego warto selektywnie zbierać odpady ?

Co wrzucać do poszczególnych pojemników ?

Selektywna zbiórka odpadów jest tańsza - miesięczna opłata wynosi 9 zł za osobę. W powyższej opłacie zawiera się dobiór odpadów segregowanych (szkła i odpadów suchych) oraz odpadów zmieszanych - bez ograniczeń ilościowych. Dodatkow w ramach powyższej opłaty, w okresie kwiecień - listopad, odbierane są odpady zielone, w ilości max do 32 worków. Pozostałą ilość odpadów zielonych można oddać bezpłatnie do PSZOK.

Gdy nie segregujemy odpadów płacimy miesięcznie 18 zł za osobę.

 

 

Co i gdzie wrzucać ?

worek zoltyŻÓŁTY POJEMNIK LUB WOREK

Odpady suche: plastik, papier, metale, tekstylia, opakowania wielomateriałowe

Gazety, książki, katalogi, zeszyty, papierowe torby i worki, papier szkolny, biurowy, kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania, puste, odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach fnp. typu PET), plastikowe zakrętki, czyste puste butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, czyste plastikowe opakowania po żywności (np. po jogurtach, serkach, kefirach, margarynach), folia i torebki z tworzyw sztucznych, czyste puszki po napojach, konserwach, kartony po napojach i mleku, tekstylia, drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych (np. zabawki, narzędzia).

CZEGO NIE POWINNIŚMY WRZUCAĆ DO TEGO POJEMNIKA?

Tłustego i zabrudzonego papieru (np. papierowych opakowań po maśle, margarynie, twarogu), papieru faksowego, tapet, odpadów higienicznych (np. wacików, podpasek, pieluch), butelek po olejach spożywczych i samochodowych, opakowań po olejach spożywczych czy silnikowych, opakowań po smarach, styropianu, gumy, butelek i pojemników z jakąkolwiek zawartością, puszek po farbach, baterii, opakowań po aerozolach, opakowań po środkach chwasto- czy owadobójczych, sprzętu AGD.


Reklama

worek zielonyZIELONY POJEMNIK LUB WOREK

Szkło białe i kolorowe

Szkło i odpady opakowaniowe ze szkła m.in. czyste butelki i słoiki szklane po napojach i żywności (z odkręconymi nakrętkami), butelki po napojach alkoholowych, czyste szklane opakowania po kosmetykach.

CZEGO NIE POWINNIŚMY WRZUCAĆ DO TEGO POJEMNIKA?

porcelany i ceramiki, doniczek, żarówek, lamp neonowych, fluorescencyjnych i rtęciowych, reflektorów, izolatorów, szkła okularowego, szkła żaroodpornego, szkła okiennego, fajansu, ekranów i lamp telewizyjnych, luster, szyb samochodowych.

worek brazowyBRĄZOWY WOREK

BIOODPADYI ODPADY ZIELONE (w okresie od kwietnia do listopada)

Ścięta trawa i liście, drobne odpady ogrodowe, jak połamane gałęzie drzew, kwiaty doniczkowe (wraz z ziemią j doniczkową).

DODATKOWO MOŻNA RÓWNIEŻ WRZUCAC:

obierki i resztki owoców oraz warzyw, fusy po kawie, herbacie, skorupki jajek i łupiny orzechów, resztki jedzenia pochodzenia roślinnego.

CZEGO NIE POWINNIŚMY WRZUCAĆ DO TEGO POJEMNIKA?

resztek mięsa i kości, odchodów zwierzęcych, piasku i sorbentów dla kotów, zanieczyszczonych trocin po zwierzętach, popiołu z pieca i kominka, papierosów i niedopałków.

 

ODPADY NIEBEZPIECZNE I WIELKOGABARYTOWE ODDAJEMY DO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK), MIESZCZĄCEGO SIĘ PRZY UL. TECHNICZNEJ 6 W PIASECZNIE.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, termometry rtęciowe, świetlówki i żarówki energooszczędne, zużyty olej silnikowy, filtry olejowe, stare farby i rozpuszczalniki, baterie i akumulatory, środki i odczynniki chemiczne, przeterminowane leki, odpady zielone, gruz, styropian, folia i inne materiały budowlane z drobnych remontów, szyby okienne i samochodowe, zużyte opony, popiół z palenisk domowych, a także tzw. odpady wielkogabarytowe, np. meble, duże zabawki czy rowery.

 

Dezerter „Większy zjada mniejszego”

Dez na 700 x300 PiasecznoNowa płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego” zawiera 10 skondensowanych, mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia tego roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w ...

 

Młodzież na rynku pracy

Nowy projekt dla licealistów i gimnazjalistów “Młodzież na rynku pracy – Zdobądź Twój pierwszy płatny staż!” czyli jak spędzić fajne i pożyteczne ferie zimowe w Piasecznie.

plakat jpDo udziału w Projekcie &ldq... 

Koncert zespołu Łysa Góra

LysaGoraŁysa Góra

12 czerwca – godz. 20.00 – Rynek, Pl. Piłsudskiego, wstęp wolny

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jedneg...


 

Posledne Decembrowe Dni

unnamed3.07 – godz. 20.00 – Posledne Decembrowe Dni
Rynek Muzyczny
Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego
Wstęp wolny

POSLEDNE DECEMBROVE DNI /ostatnie dni grudnia/. Skład:  Fero - drums, Rudo - bass, Lubor - gitar, śpiew. Grają ...

 

Muzyka Sfer

MuzykaSfer13 czerwca – godz. 20.30 - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura

Muzyka Sfer to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną; to...

 

Pamiętam tamten sierpień

 Teatr Podmiejski 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

pamietam sierpienRynek muzyczny
Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego
Wstęp wolny

Spektakl o Powstaniu Warszawskim. Widowisko w wykonaniu aktorów Teatru Podmiejskiego ma formę lek...

 

Frog Race 2015

frogRace780x1505 września po raz siódmy zapraszamy do Żabieńca na skoczną imprezę dla całych rodzin pod nazwą Frog Race czyli (Żabi Wyścig) Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni dystans, czy to w biegach dziecięcych na 100m w przypadku KRASNALI do ...

 

LATO W MUZEUM REGIONALNYM

Muzeum Regionalne i Przystanek Kultury zapraszaja na Warsztaty

MUZEUM lato„PODRÓŻE W CZASIE – STAROŻYTNE CYWILIZACJE”

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W GODZ: 11.00 – 13.00

22.07 – EGIPT

23.07 – GRECJA

24.07 – RZYM

2...

 

Przedsiębiorcą Być!

Wydarzenie z cyklu „Przedsiębiorcą Być!” organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa!, zawita 17 listopada do Piaseczna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Będzie to niepowtarzalna o...

przedsiebiorca byc 620x264
 

Zakątek Kultury – Teatr Bajlandia "Gafy czarownicy Fafy"

5 sierpnia – godz. 17.30 – dziedziniec Przystanku Kultury, Pl. Piłsudskiego 9

W trakcie wakacji Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało dla najmłodszych spotkania z bajką, przedstawieniem, książką lub animacją! Gościć będą ...
 

Ostatnie Komentarze

 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Adrienne
  I am now not positive the place you're getting your info, however great topic. I needs to spend some ...
   
 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Fern
  But the Meta Description tag still holds good. YouTube is an authority website and Google usually ...
   
 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  Theron
  Because when it comes to online content writing, you always have to know a lot. Use the potency of ...

Logowanie

Gości

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Moje Miasto Piaseczno Rights Reserved.