^Powrót Na Góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Najbliższe wydarzenia

No events

Reklama

Reklama Google

Reklama

Festyn szkolny w Złotokłosie

30 maja 2015 roku w godzinach 10-14 przy szkole w Złotokłosie odbędzie się festyn szkolny.plakat

Jak co roku będzie można ciekawie spędzić czas na festynie.

Będzie dużo atrakcji dla małych (np. dmuchańce, konie, malowanie twarzy) i dużych. Mamy, które 26 maja mają swoje święto zostaną uhonorowane w specjalny sposób za ich codzienny trud makijażem wykonanym przez wizażystki.. W związku z tym, zorganizowane zostanie stanowisko, gdzie za darmo wizażystki będą robiły im makijaż.

Będą pokazy policji, występy uczniów, loteria fantowa, pokazy lokalnego klubu judo oraz turniej siatkarski. Nie zabraknie też historycznych akcentów. Gościć będziemy Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii, który zorganizuje spacer historyczny po Złotokłosie. Do Złotokłosu dojechać będzie można piaseczyńską kolejką wąskotorową. Pierwszy odjazd ze stacji Piaseczno Miasto o godz. 11:00 następny o 12:30.

Na scenie zaprezentują się nasze dzieci ze swoimi talentami. Niektóre klasy przedstawią nam swoje dokonania aktorskie między innymi w języku Shakespeara.
W przerwach pomiędzy występami będą prowadzone licytacje różnych ciekawych rzeczy, na rzecz ubogich dzieci z naszej szkoły.
Na Sali gimnastycznej klub judo Puma Złotokłos zaprezentuje umiejętności sportowe dzieci uczestniczących w zajęcia. oraz zostanie rozegrany turniej siatkarski o puchar Prezesa LKS Perła Złotokłos.

Atrakcje przewidziane są dla każdej grupy wiekowej. Najmłodsi będa wspinać się i zjeżdżać na dmuchańcach. Na stanowisku z magicznymi balonami będą mogli zrobić sobie zwierzątka lub zrealizować inne ciekawe pomysły. Malowanie twarzy pozwoli przemienić się w dowolną postać z bajki. Mamy, które niedawno miały swoje święto chcieliśmy uhonorować w specjalny sposób za ich codzienny trud. W związku z tym zorganizowane zostało stanowisko gdzie za darmo wizażystki będą robiły makijaż

Dla wszystkich kochających konie proponujemy przejażdżkę w siodle.

Po raz pierwszy gościć będziemy westernowe miasteczko „Wild West City Runów”. Będzie można tam sprawdzić się w rzutach do celu podkową oraz złapać bizona na lasso.

Nie zabraknie też historycznych akcentów. Można będzie zobaczyć szkolną kronikę. Gościć będziemy Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii, fascynatów lokalnej historii. Jak na historyków przystało przyjadą do nas zabytkową kolejką wąskotorową. Na stację w Złotokłosie pociąg wjedzie o godzinie 11.40. Wszystkich zainteresowanych historią zapraszamy na otwarte spotkanie klubu w szkole, na którym będzie omawiana historia Złotokłosu i okolicznych miejscowości. Mamy nadzieję na uczestnictwo mieszkańców, którzy opowiedzą różne ciekawe historie związane z tą okolicą. Następnie odbędzie się historyczny spacer po Złotokłosie, zakończony odjazdem kolejką o godzinie 14.31.

Ogromną popularnością cieszy się loteria fantowa. W obecnym roku też ją organizujemy. Tym razem główna atrakcją będzie rower.

Na festynie będzie można kupić obrazy, kwiaty, biżuterię i wyroby ceramiczne. Dla spragnionych i wygłodniałych przygotowana jest oferta kulinarna. Będzie grill, popcorn, grochówka (100 pierwszych porcji w zamian za kupon z gazety rozdajemy gratis). Dla łasuchów mamy ciasta napoje i owocowe sałatki w kawiarence „Na zdrowie”. 

Wszyscy, który będą mieli ochotę zabrać do domu trochę słodkości oferujemy ciasta na wynos. Będzie można kupić również różnego rodzaju przetwory. Ciasta i przetwory zostały przekazane przez rodziców uczniów szkoły.

Pieniądze pozyskane z tych wszystkich działań zasilą kasę rady rodziców z przeznaczeniem dla uczniów szkoły.

W ramach festynu i tych licznych działań będzie można zacieśniać nasze znajomości i przyjaźnie.

W bieżącym roku zainicjowaliśmy bliższą współpracę z Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolejki Wąskotorowej. W dniu festynu szkolnego kolejka będzie organizowała trzy kursy z Piaseczna do Tarczyna i z powrotem. Pierwszy kurs z Piaseczna wyrusza o godzinie 11.00. Po drodze pociąg zatrzymywać się będzie na historycznych przystankach. Będzie można do Złotokłosu dojechać też z Zalesia, Gołkowa, Głoskowa i Runowa. W gazetce umieszczony został rozkład jazdy, który będzie realizowany w tym dniu. Kolejka będzie w Runowie organizowała dzień dziecka, który potrwa do godziny 15.40.

W tym czasie pomiędzy stacjami Runów i Tarczyn będzie organizowany przejazd drezynami. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z tych atrakcji.

 

IMG 5856Dojazd na festyn szkolny zapewni także Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa  

(dawniej Grójecka Kolej Dojazdowa)

W tym roku podjęliśmy współpracę z piaseczyńskimi pasjonatami kolei wąskotorowej - Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej.
Przygodę na naszym festynie można zacząć już wsiadając do wagonów kolejki. Podróż można zacząć na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe w Piasecznie przy ul Sienkiewicza 14, pierwszy pociąg odjeżdża o godzinie 11:00. Do pociągu będzie można również wsiąść na wszystkich historycznych przystankach szlaku kolejowego (poniżej w gazecie znajdziecie rozkład jazdy).

Dla wszystkich zainteresowanych na stacji Tarczyn Wąskotorowy czeka niespodzianka – możecie obejrzeć manewry zmiany kierunku jazdy lokomotywy. Ci, którzy jechali z tyłu będą jechać teraz z przodu i odwrotnie, takie cuda tylko na kolei wąskotorowej. W ten sposób dojedziecie do następnej stacji czyli Złotokłosu. Do szkoły, która znajduje się przy ulicy Traugutta to już tylko krótki spacerek.

Powrót może nastąpić jednym z dwu następnych pociągów.

30 maja Towarzystwo Kolei Wąskotorowej w Runowie organizuje własną plenerową imprezę związaną z dniem dziecka. Będzie ona trwała do godziny 15:30, czyli zakończy się półtorej godziny po festynie szkolnym. Każdy kto będzie odczuwał niedosyt festynowych klimatów będzie mógł skorzystać jeszcze z tej oferty. Zapewnione będzie wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Można będzie pograć w piłkę, badmintona, upiec kiełbaskę nad ogniskiem, zjeść coś pysznego z grilla i odwiedzić Miasteczko Country. Do stacji Runów będzie można dojść pieszo ze szkoły w Złotokłosie lub dojechać drezyną ze stacji Złotokłos. Drezyniarze zapewnią wiele ciekawych przejażdżek.

Piaseczyńska kolejka to jedna z dwóch najstarszych kolei wąskotorowych na Mazowszu.

Otwarcie pierwszego odcinka torów odbyło się w 1898 roku.

Kolej założył bogaty Warszawski krawiec Eugeniusz Paszkowski wraz z wpływowymi wspólnikami.

Przez 90 lat, kolej była wykorzystywana do przewozu osobowego oraz towarowego, a w czasie wojny do przewozu amunicji i zaopatrzenia mieszkańców Stolicy w niezbędną żywność.

Teraz jest zabytkiem klasy zerowej i jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w Piasecznie. Przyjeżdżają tutaj turyści z różnych stron świata. Jest ich każdego roku około 10.000. Takie wycieczki to niezapomniana przygoda dla dużych i małych pasjonatów kolei.

Operatorem Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej od 17 lat  jest Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Towarzystwo jest licencjonowanym przewoźnikiem oraz stowarzyszeniem pasjonatów zabytków techniki kolejowej.

karolPiaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej

05-500 Piaseczno, Ul. Sienkiewicza 14

www.kolejka-piaseczno.pl

e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Frog Race 2015

frogRace780x1505 września po raz siódmy zapraszamy do Żabieńca na skoczną imprezę dla całych rodzin pod nazwą Frog Race czyli (Żabi Wyścig) Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni dystans, czy to w biegach dziecięcych na 100m w przypadku KRASNALI do ...

 

LATO W MUZEUM REGIONALNYM

Muzeum Regionalne i Przystanek Kultury zapraszaja na Warsztaty

MUZEUM lato„PODRÓŻE W CZASIE – STAROŻYTNE CYWILIZACJE”

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W GODZ: 11.00 – 13.00

22.07 – EGIPT

23.07 – GRECJA

24.07 – RZYM

2...

 

Muzyka Sfer

MuzykaSfer13 czerwca – godz. 20.30 - „Zakątek Kultury” - parking Przystanku Kultura

Muzyka Sfer to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną; to...

 

Młodzież na rynku pracy

Nowy projekt dla licealistów i gimnazjalistów “Młodzież na rynku pracy – Zdobądź Twój pierwszy płatny staż!” czyli jak spędzić fajne i pożyteczne ferie zimowe w Piasecznie.

plakat jpDo udziału w Projekcie &ldq... 

Przedsiębiorcą Być!

Wydarzenie z cyklu „Przedsiębiorcą Być!” organizowane przez Fundację Twoja Inicjatywa!, zawita 17 listopada do Piaseczna. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Będzie to niepowtarzalna o...

przedsiebiorca byc 620x264
 

Posledne Decembrowe Dni

unnamed3.07 – godz. 20.00 – Posledne Decembrowe Dni
Rynek Muzyczny
Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego
Wstęp wolny

POSLEDNE DECEMBROVE DNI /ostatnie dni grudnia/. Skład:  Fero - drums, Rudo - bass, Lubor - gitar, śpiew. Grają ...

 

Pamiętam tamten sierpień

 Teatr Podmiejski 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

pamietam sierpienRynek muzyczny
Scena plenerowa na Rynku, Pl. Piłsudskiego
Wstęp wolny

Spektakl o Powstaniu Warszawskim. Widowisko w wykonaniu aktorów Teatru Podmiejskiego ma formę lek...

 

Koncert zespołu Łysa Góra

LysaGoraŁysa Góra

12 czerwca – godz. 20.00 – Rynek, Pl. Piłsudskiego, wstęp wolny

Folkowa dusza zakorzeniona w słowiańskiej ziemi wyrastająca wśród energetyzujących aranżacji. Trudno ich jednoznacznie przypisać do jedneg...


 

Zakątek Kultury – Teatr Bajlandia "Gafy czarownicy Fafy"

5 sierpnia – godz. 17.30 – dziedziniec Przystanku Kultury, Pl. Piłsudskiego 9

W trakcie wakacji Centrum Kultury w Piasecznie przygotowało dla najmłodszych spotkania z bajką, przedstawieniem, książką lub animacją! Gościć będą ...
 

Dezerter „Większy zjada mniejszego”

Dez na 700 x300 PiasecznoNowa płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego” zawiera 10 skondensowanych, mrocznych i niepozostawiających nikogo obojętnym utworów. Powstawała od stycznia tego roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w ...

 

Ostatnie Komentarze

 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  qnpvkq
  sildenafil viagra generic http://canadian-pharmacyus.com
   
 • Wybrani Radni do Rady Powiatu Piaseczyńskiego

  Ona
  Hi! Quick question that's entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
   
 • Światowe Dni Młodzieży w Piasecznie

  DavidSnulp
  apk games free download - cracked apk games, cracked apk games

Logowanie

Gości

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2013. Moje Miasto Piaseczno Rights Reserved.